R.ILIRIDA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
R.ILIRIDA

  Ibisheviq golshënues si Myleri dhe Mejeri

  Admin
  Admin
  Admin


  Numri i postimeve : 133
  Registration date : 21/11/2008

  Ibisheviq golshënues si Myleri dhe Mejeri Empty Ibisheviq golshënues si Myleri dhe Mejeri

  Mesazh  Admin Wed Nov 26, 2008 4:56 pm

  Vetëm dy futbollist në historinë e Bundesligës kanë qenë më efikas se boshnjaku në rradhët e Hofenhajmit, Vedad Ibisheviq.
  Në 14 javët e para të këtij sezoni në Bundesligë, sulmuesi 24 vjeçar ka shënuar 16 gola, ndërsa aq gola deri më tani nuk kanë shënuar skuadrat e Këllnit (15), Hanoverit (15), Borusia Mynhengladbah (15), Arminia B. (14), Karlsruhe (12) dhe Enerxhi Kotbus (Cool.
  Sa u përket sulmuesve në historinë e Bundesligës, vetëm dy lojtarë kanë arritur të shënojnë më shumë gola se Ibisheviq, në 14 ndeshjet e para. Gerd Myler në sezonin 1976/77 shënoi 19 ndërsa Peter Mejer në sezonin 1968/69 shënoi 17, ndërsa Dieter Myler në sezonin 1977/78 kishte të shënuar njësoj si Ibisheviq 16 gola në 14 javët e para të Bundesligës. Rekordin apsolut në historinë e Bundesligës mban Gerd Myler i cili në seznin 1971/72 ka shënuar gjithsej 40 gola.

   Ora është Wed Mar 22, 2023 4:17 am