R.ILIRIDA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
R.ILIRIDA

  Vilareali dhe Mançester Unitedi luajtën pa gola

  Admin
  Admin
  Admin


  Numri i postimeve : 133
  Registration date : 21/11/2008

  Vilareali dhe Mançester Unitedi luajtën pa gola Empty Vilareali dhe Mançester Unitedi luajtën pa gola

  Mesazh  Admin Wed Nov 26, 2008 4:50 pm

  Bayerni i Munihut dhe Lyoni me fitore ndaj Steuas dhe Fitorentinës gjithashtu siguruan kualifikimin e mëtejshëm.
  Në ndeshjen kryesore të mbrëmjes në kuadër të javës së pestë në ligën e kampionëve Vilareali dhe Mançester Unitedi luajtën baraz 0:0. Megjithatë ky rezultat u kunvenonte të dyja skuadrave, pasi që të dyja sigurojnë kulifikim në raundi e ardhshëm. Fitore të rëndësishme shënoi Olimik Lyoni e cilla fitoi në fushë të Fiorentinës. Makun dhe Benzema ishin autorë të golavë për skuadrën franceze, ndërsa drei në fund Fiorentina arriti vetëm të sbusë rezultatin përmes Xhilardinos.
  Lyoni me këtë fitore ka siguruar kualifikim në raundin e ardhshëm, së bashku me Bayernin e Munihut e cila fitoi bindshëm 3:0 ndaj Steuas. Arsenali me fitoren minimale përballë Dinamo Kievit siguroi pozitën e parë, ndërsa Fenerbahçe përfundimisht humbi të gjithë gjasat, pas disfatës 1:2 në fushë të vet nga Porto. Në grupin e fundit Zeniti dhe Juventusi barazuan pa gola, ndërsa Real Madridi fitoi minimalisht ndaj Bate Borisovit.

  Grupi E:
  Viljareal 0 0 Mançester U
  Alborg 2 1 Seltik

  Grupi F:
  Bajern M 3 0 Steaua
  Fiorentina 1 2 O. Lion

  Grupi G:
  Arsenal 1 0 Dinamo K.
  Fenerbahçe 1 2 Porto

  Grupi H:
  Zenit 0 0 Juventus
  Bate B. 0 1 Real M.

   Ora është Tue Jun 18, 2024 2:11 am