R.ILIRIDA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
R.ILIRIDA

  Podolski braktis Bajernin

  Admin
  Admin
  Admin


  Numri i postimeve : 133
  Registration date : 21/11/2008

  Podolski braktis Bajernin Empty Podolski braktis Bajernin

  Mesazh  Admin Wed Nov 26, 2008 4:47 pm

  Lukas Podolski, sipas të përditshmes gjermane "Bild" do të largohet në muajin janar nga Bajerni i Munihut.

  Lajmin e largimit e vërtetoi vet Podolski për të përditshmen gjermane duke theksuar se do të ndërrojë mjedisin në muajin janar dhe këtë vendim e ka përcjellë drejtuesve të klubit bavarez. Skuadra e Këllnit nga Bundesliga, Mançester Siti dhe Totenhemi nga Premier Liga, që më parë kanë shfaqur interesim për angazhimin e sulmuesit të Bajernit. Lukas Podolski në këtë sezon nuk arriti të jetë në formacionin e parë, për shkak të formës së mirë të dyshes sulmuese Luka Toni - Miroslav Klose.

   Ora është Tue Jun 18, 2024 3:16 am