R.ILIRIDA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
R.ILIRIDA

  Kërkiç kërkon të largohet nga Barcelona

  Admin
  Admin
  Admin


  Numri i postimeve : 133
  Registration date : 21/11/2008

  Kërkiç kërkon të largohet nga Barcelona Empty Kërkiç kërkon të largohet nga Barcelona

  Mesazh  Admin Wed Nov 26, 2008 4:44 pm

  Talenti i ri i futbollit evropian Bojan Krkiç ankohet se trajneri i skuadrës Guardiola pak e inkuadron në lojë.
  Bojan Krkiç këtë sezon vetëm dy herë ka qenë titular në formacionin e Bracelonës, herën e fundit kundër Getafes javën e kaluar ku edhe pse kishte fjalën e trajnerit Guardiola ai nuk I luajti të gjitha 90 minutat në këtë ndeshje por u zëvendësua në minutan e 55. Sipas gazetës katalanase "Sport", Krkiç nga zyrtarët e Barcelonës ka kërkuar të largohet nga skuadra pasi që nuk është I kënaqur me statutin që ka në këtë skuadër. Sezonin e kaluar Krkiç ishte standart në formacionin e parë të Barcelonës, për shkak të së cilës mori edhe thirrje nga përfaqësuesja spanjole në futboll, mirëpo që nga ardhja e Guardiolës talenti i ri i futbollit evropian po inkuadrohet shumë pak në lojë.
  Krkiç nga katalanasit ka kërkuar që në muajin janar të largohet nga Barcelona dhe të kalojë në një skuadër tjetër ku do të mund të tregojë plotësisht talentin e tij.

   Ora është Tue Jun 18, 2024 2:27 am