R.ILIRIDA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
R.ILIRIDA

  Së paku 84 të vdekur gjatë vërshimeve në Brazil

  Admin
  Admin
  Admin


  Numri i postimeve : 133
  Registration date : 21/11/2008

  Së paku 84 të vdekur gjatë vërshimeve në Brazil Empty Së paku 84 të vdekur gjatë vërshimeve në Brazil

  Mesazh  Admin Wed Nov 26, 2008 5:10 pm

  Së paku 84 persona humbën jetën gjatë vërshimeve në provincën braziliane Santa Katarina, transmetojnë agjencitë.
  Për shkak të ujërave të mëdha dhe shembjeve të tokës, shtëpitë i kanë braktisur 50.000 banorë. Për shkak të motit të ligë tërësisht janë shkëputur tetë qytete, të cilave qeveria përmes helikopterëve tenton t`u dërgojë ndihmë.
  Popullata lokale dëshmon se këto janë vërshimet më të këqija gjatë 80 viteve të shkuara

   Ora është Tue Jun 18, 2024 2:54 am