R.ILIRIDA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
R.ILIRIDA

  Fjale te urta humoristike

  Admin
  Admin
  Admin


  Numri i postimeve : 133
  Registration date : 21/11/2008

  Fjale te urta humoristike Empty Fjale te urta humoristike

  Mesazh  Admin Sat Nov 22, 2008 6:56 pm

  Po vodhe nje buke, te rrasin ne burg, po vodhe 1 milion $, te bejne deputet...

  Gjume, gjume nate e dite, po qe e mundur me drite fik...


  Punën e sotme mos e lër për nesër...shtyje sa të mundesh
  Rri drejte, e fol shtremt!
  Ujku qimen e nderron po zakonin se harron''delmen e kafshon....

  Njera dore lan tjetren,te dyja lajne fytyren,por fytyren e zeze se lajne as njemije duar...
  Me kënd të bahesh, ashtu rrinë!

  Dy qenë të fortë e hanë një të lig!

  Qika i takon atij që e ka mjekuar!
  Me mire i pasur e i shendetshem se sa i varfer e i semur....

  Ai qe i hap gropen tjetrit e ka ndergjegjen e paster ....

  Pune pune dite e nate per me ble nje agregat . ...

  Pune pune nate e dite per cigare e qibrit.....
  Hajdutet te kerkojne o jeten, o kuleten : Grate i duan te dyja!
  Te puthesh eshte sikur te pish uje te kripur sa me shum te pish aq me shum te mer etja.

  Shpirt ti je jeta ime,,vetem ty te dua je zemra ime.
  Kur ti qan une qaj,, kur ti qesh une qesh,, kur ti hidhesh nga kati i peste une vazhdoj te qesh

  Gur, gur bëhet kalaja; fjalë, fjalë bëhet belaja.

  Gabimet e doktorit, i mbulon vetem dheu...
  Qaj hallet e te tjereve, se te tuat i qan komshia/komshiu!

  Qdo femer eshte e bukur ne largesi ne erresir dhe ne qader.

  Dashuria nuk ka ndonje domethenje,, ajo perfundon me pikecuditese

  Njeriu qe eshte njeri, merr vesh me te folur,
  ndersa politikani qe eshte politikan merr vesh vetem shkelma e me grushta !!!...

  Gjyqet ta nxijne jeten ,gjyqet ta thajn kuleten...
  Punen e sotme dergoja stafit lokal per neser!
  Harroni te gjitha, kisha e xhamija, se feja e shqipetarit eshte dashuria.
  Buke e kripe e zemer! Benz, RedBull dhe femer!

   Similar topics

   -

   Ora është Tue Jun 18, 2024 3:02 am