R.ILIRIDA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
R.ILIRIDA

  fore tok-ton

  el presidente
  el presidente


  Numri i postimeve : 18
  Registration date : 21/11/2008

  fore tok-ton Empty fore tok-ton

  Mesazh  el presidente Fri Nov 28, 2008 2:51 pm

  I kam pa dje prindët e tu, ishin dy burra të vjetër, shumë sjellshëm.

  Me pas kan budallakia smundje ti moti kishe vdekë
  Durimi asht e vetmja gjë që mun me hup njeri pa e pas hiq

  Dhëmbët e tu jan si yjet në qiellë, t'sariht edhe shumë larga-larg

  Dashuria fillon se një njeri e gjan një femën që e kupton atë, për atë asye edhe përfundon

  Ne jemi të krijuar për me dashtë dikënd. Ti më don mua, edhe une, e dua vetën.

  E ku mbetem? Qe qytu tu nejt.

  I vetmuari kërkon të vetmuaren për me nejt vetëm në një vend të vetmuarë.

  Loja më e dashur e mashkullit është : Njani kundër 5 tjerve ...

  Hej mos kujto qe çdo send që i ka dy si faqe asht ftyrë

  Ma mirë fundi i mujit me pagesë se pagesat në fund t'mujit

  Me pas kan femrat t'xhamit apet s'kishe mujt me i pa tepërtej

  Puntori i thot shefës: Mos i shkel puntoret me kamë, po qoj tenalt.

  Qka po tutesh prej t'ardhmës kur e kalumja s'po t'len kërkund me shku vet.

  Budalltë nuk e kan zbulu barutin, ama ata po te prishin plumb.

  Po ku qellova ty met gjet, tu kan ktu 6 miliard njerz..

  Sa mirë që nuk jam une ti, se me ni familje që m'duhet me i thirr vllavit babë nuk e kisha ndi vetën bash mirë.

  E vetmja gjë pozitive në jetën tande ka qen testi i sidës.

  Qisaj po i thu ti frizur a ? Unë i thom ksajna shpërngulje e flokve nga ftyra jote.

  Ma mirë u kanë për prind e tu, me pas dal qata 10 minuta mu shetit pak.

  Lindja jote asht edhe një argument për ndotjen e ambientit nga njerz të pa ndërgjegjshëm.

  Ty po me doket që kur ke lind të paska gju baba jot tri herë tenalt e t'paska prit veq dy herë.

  Ti te kokshe bash dhelpën, jo qaq dinak ama po kelbesh qashtu.

  Ti je shum e lehtë po kcen si lepur... ose si ajo kafsha me turij të gatë.

  Ti je si vronsin, nëse largohesh mun mu ba edhe kjo e sotit një ditë e mirë.

  More gllup more magarë edhe me pas kanë dyfysh ma i menqëm ishe kanë gllup n'krahasim me ata budalltë e mdhaj..

  Ti jaran i kie tri probleme: Ke lind, po jeton edhe s'po bon kurgjo kundër.

  Ti e kie krytë si arra e shurdht, jasht e fort e mrena e shprazt.

  Ti zemër pe zbukuron cdo kafiq, kur po del prej atyhit.

  Nuk eksiston asnjë maqinë që mundet me e mat se sa tullusum t'kam une ty.

  Hej pse s'po shkon n'detelin te lopt tjera .

  Hej a eksiston ti edhe si e hjeshme, e meqme edhe hajgaregjike a ?

  Mas e ki ti edhe nji vlla a ? Se veq një vet nuk mun me kan kaq gllup i madh.

  Qy qy a apet i paske kreh floktë me çekic a ? A nashta koka mundu me ti pre floktë najkush.

  A t'ka than naj kush që je shum atraktive dhe shum sexy ? As mos prit që ka met than naj kush bile.

  Kush e thirri kërkand që u lajmrove ti ?

  Une jom i trash e ti e keqe. Une muj me u t'hollu e qka mun ti me ba. Mu myt a ?

  Hajt se mendoj mirë se qka m'ke than kur të pshurri n'vorr.

  Une kur jom kan i ri kam pshurrë shum sene ma t'mira se ti.

  Nuk po du me t'ndërpre veq une e di që loptë që pallin shum i mshelin n'ahër.

  Cdo herë për ditlindjen tande e gjunë nana jote babën tand me papuqe që e ka lan me bark.

  Kur të pashë ty m'ra ndër mend që pasna me ja hjek plehin gjave.

  Hej a mas asht nana jote shumë e keqe a ? Se po dokesh sikur me t'pas gjet naj e keqe.

  Hajde apet kur t'kish kohë ma pak.

  Ftyra jote edhe botha jeme mujn me kanë motra binake.

  Nesër kam me qit do berllog , mshifu ma mirë najkun se...

  Ksi far emni si i joti ju lan veq deshve edhe pederave po une s'po ti shoh brinat bre.

  I paske shum dhamt e mirë, se di a mujnë me mi ndreqë edhe mu qyshtu, veq te bardhë ama.

  Me pas kanë une n'vend tand pa e qit nanën tande në gjyq se kisha lanë.

  Hejt njeh deri në 10 se po du me pas qetsi nja nji ore.

  Ma mirë me kan sot pesimist se nesër i vdekt.


  Një herë, mun me kanë një herë tepër.

  I menqmi ja lshon rrugën budallës deri sa te bahet edhe ai ni dite budallë.

  Nuk ka gjysë t'verteta, dhe veq pak shtatzanë.

  Ma mirë puthe gjarpnin n'gojë se me i besu shkaut.

  Une e kom gripin e shpezve e ato e kan temin.

  Nese të thot Programuesi s'ka problem dije që e ki ni problem shum të madh.

  Programuesi e donte komputerin shum, deri sa e zunen ni here veq vet me te.

  Cka ta merr mendja ty për inteligjencën, si njeri i pa angazhumë në ketë temë.

  Kallxom qka mendon ti per mu, t'kallxoj se kan une ty.

  Fol sa të dush, deri sa te bin n'mend naj sen.

  Me pas kan une ti , kisha pas qef me kan une.

  Cka asht ma tepër se tepër, ti, se ti je teprice.

  Dituria asht dhunti, mos me dit s'ka gajle ama ti e din ktë mas mirti, apo?

  A e din ti se qka ndodh me ba me dek Cima,
  jet ti njeri ma i keq (shemtumë) në botë.

  Eksperti asht një njeri që din saktsish me skjaru se pse ka ndodhë krejt diqka tjetër se që ka mendu ai ma heret.

  Jeto cdo ditë sikur të ishte dita e fundit, dhe një dit do te keshë të drejtë.

  Po ku e di une se qka po mendoj pa e ngu vetën se qka po thom.

  Cdo njeri ka t'drejtë më pas mendimin tem.

  Une them cka mendoj, për me dit se qka po di.

  Disa nuk mësohen kurrë, kurse të tjerët edhe ma vonë.

  Tek ne mundet me ba kush qka t'don, dashti apo s'dashti.

  Puna më fascinon mua, kisha muj me kshyrë gjith ditën.

  Ata njerz që thojn mos u gajlo për sene te vogla, po m'doket që kurr s'paskan pas miskoja në dhomë të fjetjes.

  Ne duhet të kursejmë, në cdo vend dhe ne cdo kohë, le të na kushtoj sa te doj.

  Sa ma shum të dish, aq ma shum e din që duhet me dit hala ma shum.

  Jeta asht nji vic shum i keq, me ba e me zan qato qe e kallxon qat vic pa e ngulfat se la.

  Kur të martohen dy vetë dije qe ai ka nga qaq gjat mas sajna deri sa, ajo e ka zanë atë.

  Zani i mirë i grujës m'varet prej heshtjes së shum mashkujve?

  Mos u rrok kurr me naj budall, se mun me ardh edhe ai ne ide mu rrokë me ty.

  Komputeri jem po m'ndihmon me i zgjedhë problemet që nuk i kam pas kur s'kisha komputer.

  Mobilat jan te vetmet sende qe shtyhen mashkujt se kush e ka ma t'vogel.

  Kush i ka 100 dham dhe e run nji bish të egër ? Zingjiri i pantollve t'mi.

  Qka asht dhuna kundër kafshve ? Me i dhan gjarpnit viagra.

  Ai që e din se qka asht puna, e din se qka s'kom qef une...

  O burr mos u nervozo, nervozoj ma mire tjerët ngat teje.

  Ti për cdo dit po bohesh ma e keqe, qe, sot po dokesh sikur qysh ki me kan mas dy ditve.

  Ma mirë me pas e me puthë sekretareshen se me ja dit komputerit peshen.

  Qka asht Kalif, nji njeri që vjen nga Kalifornia.

  Gjith natë po mendoj qysh me metë gjall, e gjith diten po flej.

  Secili po mendon veq për vete , veq une po mendoj për mue.

  Dit e nat për ty mendoj, me t'shti n'dorë krejt shpull t'ranoj.

  Pak pa vdekë shpirti i ka dal , masi vdiq i tha dy fjal , rahmetlia hala asht gjall.

  O shokë bleni sende t'mira se po vin kohra t'keqe.

  Lype ne google fjalen mut e gjan fotografin tande.

  Ta kam pa ftyren n'ënderr, tash po tutna me fjet apet.

  Ma mirë me kan i vjeter e mu dokt i ri se me kan i ri e mu dokt i vjeter

  Baba pordh thmija keshin, qyshtu duhet me ba hajgare pa pare.

   Ora është Tue Jun 18, 2024 2:58 am